stowarzyszenie edukacji przez internet kielce

stowarzyszenie edukacji przez internet kielce

Kim jest człowiek wystarczy być Pielęgniarka

Wprowadzenie

Pielęgniarstwo jest szanowany i szlachetny zawód. Kandydaci przechodzą długą i uciążliwą próbę szkoły pielęgniarskiej, doświadczenia wzmocnienia przez wykwalifikowanych specjalistów i musi stale uczyć nowych rozwiązań w tej dziedzinie, podczas pielęgnowania pacjentów i czujnie obserwując ich zdrowie.psycholog dla dziecka białystok Pielęgniarstwo wydaje się przyznawać osobom pracującym w dziedzinie pracy, która jest jednocześnie wyzwaniem i satysfakcję. Więc, gdzie są wszyscy mężczyźni w zawodzie?

Mężczyźni w zawodzie

Stosunek mężczyzn do kobiet pielęgniarek nadal być bardzo niezrównoważona. W 1980 roku 2,7% RN stanowili mężczyźni, a procent wzrosła jedynie 5,4% w roku 2000. branży medycznej odnotowano wzrost u kobiet lekarzy, jednak liczba pielęgniarzy nie zbliżył się do kobiet.

Nie zawsze tak było. Aż do 20 wieku, więcej niż połowa osób świadczących usługi opiekuńcze do chorych i rannych mężczyzn. Dramatyczna zmiana wystąpiła w trakcie początku 20 wieku składającego procent samców RN wynosi poniżej 1% w 1930 roku.

Flawed postrzeganie

Wiele osób świeckich i osób z doświadczeniem w dziedzinie przypisują brak mężczyzn w tej dziedzinie do wizerunku publicznego i nieporozumień bycia pielęgniarką. Billboardy, reklamy, podręczniki oraz płeć nauczycieli karmiących wszelka pomoc w promowaniu „kobiece” obrazu. Dodaj błędom o płace, złe warunki pracy, a także ograniczoną ilość męskich wzorców, a my zaczynamy widzieć, gdzie korzeń dywersji leży. Leksykon wydaje nawet złagodzić lopsidedness: a kobiet jest określany jako „pielęgniarka”, ale człowiek jest „pielęgniarz”.

Nowy wizerunek?

Odpowiedź może być odtworzenie wizerunku „pielęgniarki”. Ludzie zobaczyć pielęgniarek, opieki, pielęgnacji i wrażliwa. Są to wyjątkowe cechy, ale są ogólnie określane jako kobiece.

– autor artykułu